Latest

Winietki ślubne jak zrobić

winietki ślubne

Winietki ślubne to elegancki detal, który znajduje się na stole gości podczas uroczystego przyjęcia. Pełnią one jednak nie tylko funkcję ozdobną, ale też praktyczną – to dzięki tym estetycznym karteczkom zajmowanie miejsc przy stole okazuje się dużo sprawniejsze. Państwo Młodzi marzą, żeby ich wesele było dopracowane w najdrobniejszym szczególe – jak więc zrobić winietki ślubne, aby zachwyciły gości i zrobiły wrażenie na rodzinie?

Winietki ślubne jak zrobić je w Wordzie?

Najprostszym sposobem na stworzenie własnych winietek ślubnych jest skorzystanie z programu, który standardowo znajduje się na każdym komputerze – przykładem może być Word.

Aby przystąpić do pracy, warto zastanowić się, jaki rozmiar powinny mieć nasze winietki. Jeżeli chcemy uzupełnić całą kartkę A4, która ma wymiary 2,10 x 2,97 cm to najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na 6 sztuk, w rozmiarach 98 x 52 mm. Kartkę w komputerze można podzielić na równe części, korzystając z opcji wstawienia tabeli. Następnie pozostanie jedynie uzupełnienie treści – niezbędne będzie oczywiście wpisanie imienia i nazwiska gościa oraz ewentualnie krótkiego cytatu.

O czym warto pamiętać, tworząc winietki na własnym komputerze? Aby całość prezentowała się spójnie z zaproszeniem – najlepiej więc dobrać te same czcionki, kolory oraz obrazki. Gotowy projekt można wydrukować na nieco grubszym papierze – polecana gramatura to minimum 200g/m2. Interesującą opcją będzie wybranie papieru ozdobnego w subtelnym odcieniu.

Winietki ślubne jak zrobić je w sposób kreatywny?

Miłośnicy kreatywnych rozwiązań, zamiast decydować się na zamówienie winietek u specjalistów, pragną sami stworzyć coś, co wyrazi ich osobowość. Mogą to być na przykład imiona i nazwiska napisane markerem na zielonych liściach. Takie ekologiczne rozwiązanie z pewnością zaskoczy gości i zrobi na nich ogromne wrażenie.

Innym sposobem – również utrzymanym w naturalnym klimacie – jest wykorzystanie kamieni, które pozbieraliśmy na plaży. Może je nawet pofarbować, a następnie podpisać imieniem gościa.

Winietki weselne mogą przyjąć formę słodyczy. To łatwy, niedrogi oraz prosty sposób na rozsadzenie gości i zadbanie o ich komfort. W tym celu wystarczy kupić dużą paczkę cukierków, a następnie w każdą sztukę wbić wykałaczkę z imieniem i nazwiskiem zaproszonego.

winietki na ślub

winietki na ślub

Winietki ślubne jak zrobić je ekonomiczne

Winietki ślubne już od wielu lat są standardem na uroczystościach ślubnych. Jednak w wielu przypadkach to jeden z kolejnych wydatków, których i tak nie brakuje podczas organizowania przyjęcia ślubnego. Jak można nie rezygnować z tego atrakcyjnego i niezwykle praktycznego szczegółu, a jednocześnie nie nadwyrężać jeszcze mocniej swojego budżetu?

Doskonałym pomysłem będzie kolorowe origami. Wystarczy podpatrzeć w internecie, jak tworzy się niebanalne kwiatki, łódki czy żurawie ze zwykłego lub kolorowego papieru, a następnie przystąpić do pracy. To niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które prezentuje się oryginalnie i wyjątkowo – w końcu w cały projekt wkładamy nasz cenny czas i siły.

Miłośnicy ekologi, którzy pragną nieco zaoszczędzić, mogą zorganizować z drugą połówką romantyczny spacer po lesie i poszukać ładnych szyszek. Następnie włożyć do każdej małą karteczkę z danymi gościa. To rozwiązanie idealne, gdy przyjęcie ślubne odbywa się w okresie jesiennym.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*