Latest

Prezent na komunie od chrzestnej

prezent komunijny od chrzestnej

Rolą chrzestnej jest przede wszystkim obecność i wsparcie w istotnych momentach w życiu swojego chrześniaka bądź chrześnicy. Pierwszym dniem, w którym ważny jest udział matki chrzestnej to oczywiście chrzciny, a po okresie kilku lat komunia święta. Ważną rzeczą jest, żeby dziecko było w stanie nawet po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach kiedy będzie już dorosłe przywołać pozytywne emocje i wspomnienia związane z obrzędami, dlatego prezent na komunię musi należeć do tych wyjątkowych. W tym wpisie zebraliśmy propozycję na prezent na komunię od chrzestnej.

Prezent na komunię od chrzestnej musi być drogi?

Przy poszukiwaniu komunijnego upominku sprawy nie ułatwia zasypywanie nas informacjami o tym, kto ile dał komu pieniędzy czy prezentów na komunię świętą. Jest to zmartwienie dla osób które nie mogą sobie na wiele pozwolić w gestii prezentu, w rzeczywistości bardzo drogie upominki dostają tylko nieliczne dzieci z zamożnych rodzin. Najważniejszą rzeczą w takim prezencie jest to, by chrześniak lub chrześnica zapamiętali ten dar na długo, więc najdroższe nie równa się najlepsze rozwiązanie.

Jaki prezent na komunię od chrzestnej wybrać za kilkaset złotych lub więcej?

Przyjęło się, że prezent na komunię od chrzestnej powinien być okazały i wartościowy, więc jeśli rzeczywiście nie musisz ograniczać budżetu na komunijny upominek to masz praktycznie nieskończone możliwości. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie elektronika, lecz warto najpierw zapytać rodziców o tą kwestię, ponieważ oni często mają różny stosunek do korzystania z gadżetów elektronicznych z obawy przed ewentualnym uzależnieniem się ich pociech oraz dowiedzieć się o ewentualnych pasjach chrześniaka lub chrześnicy. Być może rodzice dziecka będą w stanie nakierować nas na to, co spodoba się najbardziej. Nasze propozycje to:

– laptop lub tablet

– telefon

– aparat fotograficzny

– wykupienie wyjazdu na kolonię w wakacje

komunia prezent od chrzestnej

komunia prezent od chrzestnej

Z dużym budżetem z pewnością dobrym pomysłem będzie postawienie na rozwój chrześniaka bądź chrześnicy wykupując pakiet kursów np. językowych, tańca. W tym wypadku ważne jednak jest to, czym dziecko się interesuje, żeby później nie musiało korzystać z takiego upominku na siłę tylko dobrze zapamiętało ten okres. Od lat popularnym prezentem na komunię od chrzestnej czy chrzestnego jest po prostu rower. To rozwiązanie jest dobre, ponieważ taki sprzęt wystarczy na lata.

Prezent na komunię od chrzestnej za mniej niż 200 złotych

Gdy znaleźliśmy się w sytuacji, w której nasz budżet nie wychodzi poza granicę 200 złotych to w dalszym ciągu mamy dużo możliwości wyboru odpowiedniego prezentu. W tych widełkach znajdziemy gadżety elektroniczne takie jak słuchawki do muzyki lepszej jakości czy chociażby sprzęt do komputera również lepszej jakości np. myszka, klawiatura. Można również postawić na rzeczy z zupełnie odrębnych kategorii. Wybór jest nadal spory także jakiego rodzaju prezenty w tym przypadku dostaje dziecko na komunię od chrzestnej?

Biżuteria, książki jako prezent na komunię od chrzestnej

Biżuteria czy zegarek sportowy w granicach 200 złotych to świetny pomysł na prezent dla chrześnicy lub chrześniaka na komunię świętą. Biżuteria dla dziewczynki to prezent, który prawdopodobnie będzie w stanie sięgnąć nawet kilka lat po samej uroczystości komunii, dlatego upominek składający się z kolczyków czy naszyjnika ma duży sens. Zegarek zawsze pozostaje uniwersalną opcją, natomiast kojarzy się bardziej z chłopcami, podobnie jak biżuteria dla dziewczynki może być używany przez kilka kolejnych lat, co czyni go świetnym wyborem.

Do każdego prezentu warto dodać kartkę z życzeniami my polecamy z https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-komunijne/467

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*