Latest

Jakie życzenia na komunię

życzenia na komunię

Wśród wielu ważnych dla dziecka uroczystości, które wymagają przygotowania odpowiednich życzeń, znajduje się pierwsza komunia. Ta szczególna okazja zazwyczaj wiąże się nie tylko z uroczystością w kościele, ale też z rodzinnym spotkaniem w domu lub lokalu. W dobrym tonie jest, by zaproszeni goście oprócz upominków przygotowali również życzenia upamiętniające ten wyjątkowy dla dziecka dzień. Jakie życzenia na komunię wybrać, by na długo zapadły w pamięć dziecka i jego rodziców?

Najpiękniejsze życzenia na komunię

W związku z religijnym charakterem uroczystości większość rodziców oraz dzieci oczekuje życzeń związanych z wiarą, zwłaszcza że w tym szczególnym dniu maluch staje się pełnoprawnym katolikiem. Jakie życzenia komunijne o treści związanej z wiarą wybrać? Przedstawiamy kilka propozycji zwięzłych, lecz bardzo wymownych życzeń.

  • Od tej chwili kroczyć będziesz ścieżką wskazaną przez Pana. Dbaj o to, by każdy dzień, który oddziela cię od wieczności u boku Zbawiciela, był pełen wiary, nadziei, a także umiłowania życia i ludzi.
  • Dziś Jezus wziął Cię za rękę i odtąd prowadzić cię będzie przez wszystkie życiowe drogi tak, byś zawsze czuł się bezpiecznie. Idź przez życie krokiem pewnym, gdyż gdziekolwiek się znajdziesz, zawsze będziesz czuł wsparcie Chrystusa, który Cię miłuje.
  • Radosny to dzień, w którym przyjąłeś ciało Chrystusa i stałeś się jednym z jego świadków. Odtąd świątynia będzie twym drugim domem, gdzie będziesz mógł przynosić swoje troski i radości dnia codziennego, a Jezus otoczy Cię opiekuńczym ramieniem, byś nigdy nie zszedł z właściwej drogi.

Osoby, które wolą zrezygnować z patosu na rzecz wesołych i prostych w swej wymowie życzeń, które spodobają się dziecku przyjmującemu komunię, mogą zdecydować się na życzenia rymowane.

Rymowane życzenia komunijne

wypisywanie życzeń komunijnych

Wypisywanie życzeń komunijnych

Życzenia na komunię nie muszą być pełne powagi, zwłaszcza że ich odbiorcą jest dziecko. Dobrym pomysłem są wesołe i lekkie w przekazie życzenia rymowane.

1. W dzień ciepły, w dzień majowy

Mówię do Ciebie tymi słowy:

Bądź świadkiem Boga, Ojca Twego

Doczekasz się wielu łask od Niego

2. Moc prezentów, wzruszeń i radości

Odtąd w Twym sercu Jezus gości

Dbaj, by czyste było Twoje serduszko małe

A Jezus zostanie w nim już na Stałe

Lekkie w przekazie, wesołe życzenia na komunię oparte na prostych rymach, z pewnością przypadną do gustu nie tylko każdemu maluchowi, ale też jego rodzicom. Warto pamiętać, by w tym szczególnym dniu okazać dziecku jak najwięcej uwagi. Rozmowy z dawno niewidzianymi krewnymi są ważne, ale bohaterem dnia, jest maluch. Nie wolno umniejszać jego roli i ograniczyć jej do szybkiego wręczenia prezentu i zrobienia sobie zdjęcia na portal społecznościowy. Pamiętajmy też, że oprócz życzeń na papierze, warto też powiedzieć dziecku kilka słów podczas dawania prezentu. Życzenia na komunię składane osobiście powinny jednak płynąć prosto z serca i lepiej darować sobie w tym wypadku szukanie gotowych formułek. Kilka ciepłych słów oraz parę przestróg pod adresem przyjmującego prezent małego człowieka powinno w zupełności wystarczyć.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*