Latest

Jakie kwiaty na stół komunijny?

kwiaty na stół komunijny

Czas Komunii Świętej przypada w miesiącach wiosennych, zazwyczaj w maju, mamy więc do wyboru wiele rodzajów kwiatów. Podkreślają one wagę tego święta i są oznaką radosnego czasu celebrowania duchownego przeżycia. Jeśli chodzi o kwiaty, które z pewnością sprawdzą się jako ozdoba komunijnego stołu, są to między innymi stokrotki, konwalie, chryzantemy, lilie, róże, storczyki piwonie czy goździki. Możemy również zdecydować się na tulipany, mieczyki, margerytki lub jeżówki. Widzimy więc, że wybór kwiatów podczas tej pory roku jest naprawdę duży i zróżnicowany. Najczęściej wybierane są margerytki oraz stokrotki, uznawane są one za klasykę, jeśli chodzi o kwiaty komunijne.  Podkreślają one rangę wydarzenia, jakim jest Komunia Święta, kojarzą się również z niewinnością, skromnością oraz szacunkiem. Jeśli zdecydujemy się na konkretną kompozycję kolorystyczną, musimy pamiętać, że pomysł ten może nie sprawdzić się w chwili przybycia gości. Z pewnością część z nich przyniesie ze sobą bukiety, jednak kolorowe kwiaty również bardzo dobrze ze sobą współgrają.

Jak ułożyć kwiaty na stole komunijnym?

Jeśli chodzi o kompozycję kwiatową, tutaj również mamy wiele wariantów oraz możliwości do wykorzystania. Dużo zależy od wielkości stołu, ponieważ jeśli jest on raczej niewielkich rozmiarów, a zaproszonych gości dużo, kwiaty nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca. Możemy zatem zastąpić jeden duży bukiet kilkoma mniejszymi bukiecikami i poustawiać je w różnych miejscach na stole. Dzięki temu kwiaty nie będą przeszkadzać gościom, a jednocześnie będą wyglądać efektownie. Innym rozwiązaniem jest rezygnacja z bukietów i postawienie na stole niewielkich stroików. Często wykorzystywanym pomysłem jest ułożenie kwiatów w szklanych wazonach. Średniej wielkości wazony bardzo dobrze oddają piękno bukietów. Do wazonów możemy włożyć zarówno cały bukiet, jak i pojedyncze kwiaty. Obydwa rozwiązania sprawią, że kwiaty będą wyglądać zachwycająco. Ciekawym pomysłem jest także użycie kieliszków zamiast wazonów.

kwiaty na stół komunijny propozycje

Kwiaty na stół komunijny – propozycje

Dekoracja kwiatów na stole

Oprócz samych kwiatów, na stole mogą pojawić się również dekoracje, które będą się ciekawie komponować z bukietami. Przystrojone kwiaty wyglądają jeszcze ładniej niż bez żadnych ozdób i z pewnością przyciągną uwagę gości oraz sprawią, że posiłek będzie jeszcze bardziej przyjemny. Musimy jednak pamiętać, że lilie wydzielają charakterystyczny zapach, który może przeszkadzać w jedzeniu, ponieważ jest zbyt mocny. Z tego powodu, jeśli decydujemy się na lilie, postawmy je nie na stole, a na przykład na parapecie czy szafce. Kwiaty w wazonach można udekorować białymi wstążeczkami, ponieważ kolor ten jest najodpowiedniejszy na przyjęcie z okazji Komunii Świętej. Kolejnym pomysłem na dekoracje złożone z kwiatów oraz ozdób jest umieszczenie pojedynczego kwiatka przy talerzykach dla gości lub w serwetce obok sztućców. Taka delikatna dekoracja z pewnością będzie miła dla oka, a jednocześnie nie zajmie zbyt dużo miejsca przy stole.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*