Latest

Jaki prezent wybrać na rocznicę ślubu?

prezent rocznica ślubu

Zakup prezentu nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza wtedy, gdy okazja jest „ważna”, na przykład wesele, czy właśnie rocznice ślubu. Wszyscy doskonale rozumiemy wagę takich uroczystości i swoim podarunkiem dodatkowo chcielibyśmy podkreślić tę chwilę. Prezenty jednak, ich charakter czy wartość będzie różnorodna. Wszystko zależy od tego komu będziemy go ofiarowywać, czy małżonkowi lub małżonce, babci, mamie, cioci, czy siostrze.

Jaki prezent wybrać na rocznicę ślubu?

Czym się kierować wybierając prezent na rocznicę ślubu? Na pewno nie bez znaczenia będzie tu zażyłość relacji, stopień pokrewieństwa z daną osobą i na ile ją znamy. Jeżeli obdarowywana osoba jest nam bliska, raczej nie powinno być problemu z wyborem odpowiedniego podarunku. Wówczas możemy śmiało i odważnie przebierać w ofertach sklepów. Sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli chcemy zakupić prezent komuś, z kim nie łączą nas zażyłe relacje lub niezbyt dobrze znamy gusta danej osoby. Wtedy na pewno warto postawić na coś uniwersalnego, na co, co podkreśli charakter tego święta. Zawsze też lepiej ostrożnie podchodzić do tematu, na wypadek by nie popełnić faux pas. Zdecydowanie nie warto wówczas eksperymentować lub postawić na podarunek z humorem, bo może wcale nie wywołać uśmiechu na ustach… Bardzo popularne w ostatnim czasie są wszelkie personalizowane prezenty jak na przykład: lampki do szampana, filiżanki, koce, czy ręczniki. Romantyczna kolacja dla dwojga, przejażdżka lub inna atrakcja dedykowana dla pary powinny być również ciepło przyjęte. Warto też pomyśleć o ciekawym albumie z wspólnymi zdjęciami małżonków. Może się to okazać hitem uroczystości, zwłaszcza jeśli dobrze dobrane fotografie przywołają najpiękniejsze wspomnienia….

Prezent na rocznicę ślubu – podarunki na pierwszych pięć lat!

Otóż jak się okazuje nazwy rocznic ślubów mogą być niezwykle pomocne, jeśli chodzi o prezent na tę okazję.

Pierwsza papierowa rocznica ślubu to zdecydowanie papier, papier, papier…. A zatem świetnie tu się sprawdzi album na zdjęcia lub fotografia w nietuzinkowej ramce.

Druga bawełniana rocznica ślubu powinna przynieść coś miłego i miękkiego… Może zatem warto postawić na przytulne bawełniane pidżamy, pościel lub ręczniki? Piękna bawełniana bielizna mogłaby dodatkowo „ocieplić” ten dzień.

Trzecia skórzana rocznica ślubu nie może obyć się bez „skórzanego” elementu. To rocznica, która przypomina o tym, jak po trzech latach małżeństwo dobrze się już dopasowało.

Czwarta rocznica ślubu to rocznica kwiatowa lub owocowa. Tych pięknych darów natury nie powinno zabraknąć tego dnia. Mogą to być przecudne bukiety kwiatów, kosze pełne owoców, czy sadzonki drzewek lub krzewów, które posadzone w tę rocznicę ślubu nie pozwolą zapomnieć o tym, co w życiu jest najpiękniejsze i najważniejsze!

Piąta drewniana rocznica ślubu aż się prosi o romantyczny wyjazd w góry do przytulnego, koniecznie drewnianego,  domku, w którym usiądziecie we dwójkę przy kominku i podkładając suche, chrupkie drewno, będziecie wspominać najwspanialsze chwile z ostatnich pięciu lat…

Prezenty na gody małżeńskie – kolejnych pięć lat razem!

Szósta rocznica ślubu zwana cukrową musi być po prostu słodka! Wspaniały tort z cukrowymi dekoracjami, wyszukane słodkie czekoladki, ulubiony deser? Resztę słodyczy pozostawiamy wyobraźni małżonków….

Siódma rocznica ślubu czyli wełniana wcale nie musi oznaczać tylko ciepłego wełnianego swetra i grubych skarpet. Może lepiej sprawdzi się weekend w jakiejś bajecznej scenerii, gdzie puszyste i wełniane owce sprawią, że Wasza rocznica będzie jeszcze cieplejsza…

Ósma rocznica ślubu zwana brązową lub spiżową powinna mieć jakiś solidny element, coś dobrej jakości. Może szkatuła, kuferek na wspólne skarby lub tabliczka na drzwi z brązowymi detalami byłyby tu dobrym rozwiązaniem?

Dziewiąta rocznica ślubu to rocznica gliniana. Wspólne warsztaty, na których powstanie: własnoręcznie zrobiona donica do ogrodu lub wazon sprawdziłby was dodatkowo na ile jesteście już zgranym teamem.

Dziesiąta rocznica ślubu zwana cynową lub aluminiową to już okrągły jubileusz. Oczywiście można zadbać o jakiś cynowy element tego dnia, ale czy nie byłoby lepiej zrobić coś wspólnie? Albo coś szalonego, ewentualnie romantycznego? Zróbcie coś na co zwykle nie macie czasu lub nie możecie sobie pozwolić, coś co wam w duszy gra lub chodzi po głowie od zawsze. Może wspólny lot balonem? Rejs statkiem? Przejażdżka wymarzonym autem? Zastanówcie się co Wam obojgu sprawi wielką przyjemność.

Prezent na srebrne gody – 25 lat małżeństwa!

25 lat razem to już piękna rocznica! Tak szlachetna już w samej nazwie rocznica wymaga nietuzinkowego prezentu. Dla małżonki mogą to być piękne srebrne kolczyki, elegancka broszka lub łańcuszek z wisiorkiem. Natomiast każdy mąż na pewno będzie zadowolony z dobrej jakości srebrnych spinek do koszuli.

Złote gody – jaki prezent na 50 rocznicę ślubu?

rocznica ślubu prezent

Rocznica ślubu prezent

Pięćdziesiąta rocznica ślubu to nie lada wyczyn. Przeżyć wspólnie w udanym małżeństwie pół wieku zdecydowanie budzi podziw. Co można kupić w prezencie na tak ważną rocznicę ślubu? Zwykle w Złote gody małżonkowie organizują przyjęcie, na które zapraszają najbliższe im osoby. Co podarować wówczas takim szczęśliwcom. Prezent na pewno powinien być adekwatny do wagi tego dnia. Powinno to być coś eleganckiego. Można przygotować na zamówienie piękną ramkę na zdjęcie, wyjątkowy album lub porozumieć się jeszcze przed przyjęciem z innymi zaproszonymi, by zrobić prezent – niespodziankę. Może to być na przykład wyjazd do miasta zakochanych – Wenecji, urocza kolacja w niecodzienny miejscu lub coś, co na pewno będzie korespondowało z gustami jubilatów. A co mogą podarować sobie wzajemnie małżonkowie? Zdecydowanie w ten dzień nie może zabraknąć im złota – symbolu doskonałości i niezniszczalności! Symbolu eliksiru życia!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*