Latest

Jaki prezent na bierzmowanie

bierzmowanie prezent

Wielu z Was na pewno będzie miało kogoś w rodzinie, kto w najbliższym czasie przystąpi do sakramentu bierzmowania. I od razu nasuwa się pytanie: jaki prezent podarować? Zapewne łatwiej jest coś wybrać na komunię, czy ślub, dlatego przychodzimy z kilkoma pomysłami na prezenty zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopców na bierzmowanie.

Książka

Nie każdy lubi czytać, ale na szczęście tematy w książkach są bardzo różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób lubiących czytać wystarczy dowiedzieć się jaki gatunek ich interesuje, lub jakich książek danego autora mają najwięcej na półkach, aby prezent został pozytywnie odebrany. Można też nieco zaryzykować i kupić zupełnie inny rodzaj literatury, która być może zainteresuje ,,adresata” prezentu. Jednak dla osób nie przepadających za literaturą również mogą się przydać książki, jako tzw. skarbnica wiedzy. Większość ludzi ma hobby, które zapewne wymaga pewnych wiadomości, a książki są idealnym miejscem, gdzie je można zdobyć. Mniej, bardziej szczegółowe, każda pisana z innej perspektywy. Można naprawdę wiele się dowiedzieć na dany temat. Trochę innym rodzajem są foto książki, które zamiast wiedzy dostarczają wspomnień. Mogą być to własnoręcznie robione, lub wykonywane przez firmy zajmujące się tym. Nieważne w jaki sposób są robione, ważne, że dzięki nim obdarowany będzie mógł w każdym momencie sięgnąć do udokumentowanych chwil. Właściwie książki są tak uniwersalne, że jeżeli dobierzemy je zgodnie z potrzebami będą nadawać się jako prezent na każdą okazję, taką jak np. ślub, urodziny, rocznica czy komunia.

Biżuteria

Wydawać by się mogło, że jest to prezent głównie dla dziewczynek, ale przecież nie od dziś chłopcy też noszą różnego rodzaju bransoletki, wisiorki, a czasami też i kolczyki. Oczywiście wybór będzie znacznie większy dla kobiet, ale z pewnością znajdzie się także coś dla panów. Na różnego rodzaju uroczystości powiązane z sakramentami, często wybiera się łańcuszki z krzyżem czy medaliki, oczywiście jest to dobry pomysł, jednak równie dobrze sprawdzą się naszyjniki z minimalistycznym wisiorkiem, bransoletki z minerałem, pierścionki lub ozdobne kolczyki. Dla chłopców mogą być to męskie bransoletki, zegarki oraz naszyjniki w formie łańcuszka. Świetnym pomysłem może być też biżuteria robiona własnoręcznie. W obecnych czasach można znaleźć wiele osób zajmujących się taką działalnością, ale też oczywiście można zrobić to samemu, co być może zostanie jeszcze bardziej docenione przez przyszłego właściciela biżuterii.

Koperta z pieniędzmi

Jest to dość banalny pomysł, jednak na pewno dzięki niemu każdy będzie mógł kupić to, co będzie mu potrzebne lub odłożyć je na później. Jednocześnie prawdopodobieństwo, że ktoś okaże się rozczarowany tym podarunkiem jest bardzo małe. Jeśli chodzi o kwotę jest to bardzo zależne, nawet od tego po jakiej uroczystości, ma być ona wręczona, dlatego każdy powinien sam podjąć decyzję ile znajdzie się w kopercie. Taki prezent sprawdzić się może głównie na oficjalnych uroczystościach takich jak wesele czy chrzciny. Przykładowe na urodzinach u koleżanki pieniądze niech będą ostatecznością (być może będzie to odebrane jako brak zaangażowania lub wiedzy na temat tego co lubi solenizant).

Karty podarunkowe

prezent na bierzmowanie

prezent na bierzmowanie

Mało popularny, ale pomimo tego może okazać się dobrym pomysłem. W dzisiejszych czasach wiele sklepów oferuję nam tzw. karty podarunkowe, dzięki którym za wybraną kwotę ktoś może zrobić zakupy. Jest to dość uniwersalna, a także nietypowa propozycja. Na pewno mniej więcej każdy powinien wiedzieć czym interesuje się bierzmowany/bierzmowana, dlatego łatwo będzie wyszukać miejsce, które będzie oferowało zakup karty podarunkowej w dziedzinie, która go interesuje. Dzięki takiej karcie nie będziemy musieli się martwić, czy ktoś już posiada taką rzecz, czy to na pewno to, co chciał, czy się spodoba, bo sam będzie mógł wybrać co dostanie. Takie kupony często też wykorzystuję się jako prezenty pod choinkę, na gwiazdkę, lub też jako wyraz wdzięczności np. za pomoc przy czymś. Jako ,,gratis” można dołączyć także swoją obecność podczas zakupów. Czasami ciężko się zdecydować na co przeznaczyć tę kartę.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*