Latest

Jaki prezent na bierzmowanie od świadka?

bierzmowanie prezent od świadka

Przyjęcie sakramentu bierzmowania to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Stanowi ono bowiem wyraz dojrzałości chrześcijańskiej. Tak uroczysta chwila łączy się nierzadko z uroczystą oprawą. Wielu świadków bierzmowania zastanawia się, co mogliby wręczyć w prezencie z tej okazji. Poniżej prezentujemy krótki poradnik.

Dewocjonalia

Jak już zostało powiedziane na wstępie, bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Z tej okazji można więc obdarować osobę go przyjmującą dewocjonaliami. Na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów służących do modlitwy. Co ważne, niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, które posiadają niezwykłe walory estetyczne. Najlepszym tego przykładem są pięknie zdobione różańce. W sklepach można spotkać egzemplarze wykonane ze srebra, z drewna oraz z innych materiałów, które prezentują się elegancko. Tego typu prezent z całą pewnością zrobi wrażenie na młodym człowieku, a ponadto będzie miał wymiar użyteczny i może służyć przez naprawdę wiele lat.

prezent od świadka na bierzmowanie

prezent od świadka na bierzmowanie

Biżuteria o charakterze religijnym

Biżuteria o charakterze religijnym to znakomity prezent nie tylko dla dziewcząt. Wiele sklepów oferuje bowiem bogaty wybór łańcuszków i zawieszek – przede wszystkim w kształcie krzyży. Są one platerowane złotem albo srebrem, a ponadto posiadają niekiedy wstawki z cyrkonii bądź kamieni. Wiele krzyży posiada także ozdobne kształty. Co ważne, tego typu upominek można ozdobić okolicznościowym grawerunkiem.

W przypadku dziewcząt interesującym wyborem mogą okazać się kolczyki. Biorąc pod uwagę charakter wydarzenia, jakim jest bierzmowanie, dobrze, jeśli będą one posiadać motyw religijny, a więc kształt krzyża. Nie jest to jednak wymogiem, można zdecydować się także na inny wzór, a nawet elegancki komplet biżuterii.

Moneta, zegarek, a może pióro?

Wybierając prezent z okazji bierzmowania, nie trzeba ograniczać się wyłącznie do typowo religijnych upominków. Można bowiem zdecydować się na kolekcjonerską monetę, która stanowi niezwykle interesującą alternatywę. W sprzedaży są monety, które posiadają różne motywy, także religijne. To znakomita i oryginalna pamiątka, którą z pewnością każdy doceni.

Interesującym prezentem może być także zegarek lub wieczne pióro. Przedmioty te nie budzą religijnych skojarzeń, jednakże od zawsze są wyznacznikiem dobrego gustu i elegancji. To znakomici towarzysze codziennych zajęć i obowiązków. Aby jednak zegarek czy pióro przypominały o przyjęciu sakramentu bierzmowania, można ozdobić je okolicznościowym grawerunkiem. Tego rodzaju usługi oferują niemalże wszyscy sprzedawcy tego rodzaju asortymentu, a ich wybór jest naprawdę bogaty. Warto jednak wybrać coś o typowo klasycznym i eleganckim wyglądzie.

Sakrament bierzmowania jest niezwykle ważny dla każdego katolika. Posiada on bowiem głęboki wymiar religijny. Niemniej jednak fakt jego przyjęcia warto upamiętnić również w sposób typowo materialny. Odpowiedni prezent będzie przypominał o tym niezwykłym przeżyciu, a ponadto może on towarzyszyć w wykonywaniu codziennych zajęć.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*