Latest

Jak zrobić zaproszenie na komunię?

zrobienie zaproszenia na komunię

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważnym wydarzeniem, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Chcemy, aby wszystko wypadło doskonale, dlatego planujemy każdy drobny szczegół. Często świętujemy, przygotowując przyjęcie dla najbliższych. Obecność rodziny i przyjaciół jest ogromnie cenna, dlatego przygotowania należałoby rozpocząć od sporządzenia listy gości. Na tym etapie powinniśmy także pomyśleć o zaproszeniach, od których przecież wszystko się zaczyna.

JAKIE ZAPROSZENIE NA KOMUNIĘ?

Zaproszenie na komunię powinno być skromne, ale jednocześnie eleganckie. W końcu wydarzenie to jest bardzo podniosłe i ma poważny charakter. Wypada by dziecko, wręczyło je osobiście w towarzystwie rodziców. Powinniśmy wybierać spokojne, stonowane kolory tj. biel, écru, pastelowy róż czy błękit. Motywy umieszczone na zewnętrznej stronie zaproszenia są dość oczywistym wyborem. Eucharystia, krzyż, wianki to najpopularniejsze z nich. Ważne jest, aby nie przesadzić. Miło byłoby, gdyby akurat nasze zaproszenie zapadło w pamięć i zrobiło dobre wrażenie. W tym przypadku zdecydowanie mniej znaczy więcej.

W środku komunijnego zaproszenia powinny się znaleźć istotne informacje, czyli przede wszystkim kto zaprasza, kogo, gdzie, o której, i w jakim celu. Możemy umieścić tam także krótki cytat, pasujący do tematyki wydarzenia, np. biblijny. Coraz popularniejsze stają się także zbiórki na schroniska i fundacje przy okazji organizowania tego typu uroczystości. Jeśli mamy ochotę wziąć udział w tego typu akcji i zaangażować w nią swoje dziecko koniecznie nie zapomnij wspomnieć o tym właśnie w zaproszeniu. Jeśli jedynie wspomnisz przy okazji jego przekazywania, informacja ta łatwo może wypaść komuś z głowy.

SKĄD WZIĄĆ ZAPROSZENIA NA KOMUNIĘ?

Większość z nas nie zastanawia się nad tym zbytnio, często po prostu udajemy się do sklepu czy też w Internecie wybieramy gotowy wzór i zamawiamy odpowiednią ilość. A gdyby tak samemu wykonać komunijne zaproszenia?

Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne, a możemy mile zaskoczyć tym naszych gości. Z pewnością poczują się docenieni i wyróżnieni, kiedy podarujemy im swoją własną pracę. W tworzenie zaproszeń warto zaangażować idące do Komunii dziecko. Biorąc udział w przygotowaniach do tego wydarzenia, stanie się jeszcze bardziej podekscytowane i zrozumie jego powagę.

JAK ZROBIĆ ZAPROSZENIA NA KOMUNIĘ?

wykonanie zaproszenia komunijnego - inspiracje

Wykonanie zaproszenia komunijnego – inspiracje

Jeśli już postanowiliście, że sami wykonacie zaproszenia na tę uroczystość, zastanawiacie się pewnie jak w ogóle się do tego zabrać. Bez obaw, nie jest to wcale takie trudne, jak może się wydawać. Do wykonania tego zadania będziecie potrzebować nożyczek lub wycinarki do papieru, linijki, długopisu, wybranego papieru, ozdób i odrobinę wolnego czasu. Wszystko to możecie kupić w najbliższym sklepie papierniczym lub zamówić w Internecie. Papier powinien być nieco grubszy, może mieć także jakąś ciekawą fakturę. Wystarczy wyciąć kształt zaproszenia, a następnie ozdobić jego front. Pamiętajcie, że należy umieścić na nim napis “zaproszenie”. Użyjcie dowolnych zdobień, ale miejcie na uwadze, że nie warto przesadzić. Ostatnim etapem będzie wypełnienie wnętrza. Tylko od was zależy czy tekst postanowicie wydrukować, czy może napisać odręcznie.

Jeśli brakuje wam wyobraźni, poszukajcie gotowych wzorów w sieci i spróbujecie je odtworzyć lub nieco przekształcić. Inspiracje możecie pobierać z różnych stron tematycznych i podpatrywać w sklepach.

I NA KONIEC!

Nie martwcie się, jeśli wasze zaproszenia nie będą idealne. Liczy się gest, sam fakt, że poświęciliście czas, aby podarować coś od serca. Poza tym niewielkie różnice mogą być zaletą. Dzięki temu każdy z gości dostanie swój wyjątkowy, niepowtarzalny egzemplarz!

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*