Latest

Jak zapakować prezent na komunię?

pakowanie prezentu na komunię

Komunia święta jest ważnym i wyjątkowym wydarzeniem dla każdego dziecka i dla każdego rodzica. Perfekcyjnie przygotowana ceremonia, piękne sukienki, garnitury i stoły pełne wyśmienitych potraw. Eleganckie dekoracje komunijne, wyjątkowi goście oraz wspaniałe prezenty, to coś, co najczęściej towarzyszy tradycyjnej Komunii świętej. Upominki cieszą dzieci, które z niecierpliwością oczekują, aby je rozpakować. Wszyscy goście starają się być mili i otaczać szczególna atencją najważniejszą osobę w tym dniu. Wielu z nas zastanawia się, jaki ubiór wybrać, aby był stosowny i odpowiedni na tę okazję? Wielu z nas nie wie jak zapakować prezent na komunię, aby wyglądał nieprzeciętnie i gustownie. Nasze myśli krążą wokół tego niepowtarzanego dnia, w którym pragniemy, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik, idealnie przygotowane i zorganizowane bez żadnym niedociągnięć. Przygotowania do ceremonii komunijnej trwają zazwyczaj od kilkunastu dni do kilku miesięcy wcześniej.

W co zapakować prezent komunijny?

Jeśli kupujemy podarunek w postaci czegoś dużego np. roweru lub pianina – możemy zapakować go np. w opakowanie fabryczne (najczęściej jest to kartonowe pudełko), które oczywiście ozdabiamy papierem komunijnym np. z motywem białego tła, kościelnych symboli lub motywów roślinnych. Jeżeli nasz prezent jest niewielki i posiada już jakieś ozdobne opakowanie, które zostało dołączone podczas zakupu (np. welurowe pudełeczko na pierścionek, naszyjnik lub kolczyki), wystarczy aby zapakować go dodatkowo jedynie w klasyczną torebkę papierową.  Obecnie modne są papiery i torebki w stylu ekologicznym. 

A jak zapakować prezent na komunię, aby wyglądał niestandardowo i zaskakująco? Najlepiej postawić na niebanalne rozwiązania i stworzyć coś samemu. Kreatywnym pomysłem na pakowanie prezentów jest sposób zawijania ich w kształt cukierka, który wiążemy z dwóch stron np. błękitną lub białą wstążeczką. Do takiego kreatywnego rozwiązania nadają się komunijne upominki, które nie są zapakowane fabrycznie w kwadratowe lub prostokątne pudełka. Ten pomysł  możemy wykorzystać np. drobne słodycze, zabawki lub akcesoria związane z branżą papierniczą.

pakujemy prezen komunijny

Pakujemy prezent komunijny

 

Oryginalne opakowania komunijnych upominków

Kolejnym ciekawym pomysłem na to, jak zapakować prezent komunijny jest wybranie eleganckiego, brokatowego woreczka albo woreczka materiałowego przeplatanego złotą lub srebrną nitką . Do jego środka możemy włożyć jakiś mały drobiazg np. biżuterię lub figurkę białego aniołka. Całość prezentuje się minimalistycznie, subtelnie i gustownie. To idealne rozwiązanie, gdy cenimy elegancką formę i prostotę stylu.

Kolejnym pomysłem na zapakowanie komunijnego upominku jest drewniana skrzyneczka (z otwarciem lub bez), na której możemy wygrawerować indywidualną dedykację. To subiektywne wyrażenie własnego gustu i naturalny sposób zapakowania prezentu. Skrzyneczkę można wyścielić siankiem lub słomą, dzięki czemu nabierze ona jeszcze bardziej ekologicznego charakteru. Zegarek włożony do takiego drewnianego pudełeczka lub pamiątkowy kalkulator albo smartfon – wyglądają w nim szlachetnie i wysublimowanie. To wyjątkowy sposób na zapakowanie zarówno mniejszego jak i większego upominku z okazji komunii.

Pakując prezent warto pamiętać o dołożeniu kartki z życzeniami ( zobacz na https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-komunijne/467 )

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*