Latest

Jak zapakować pieniądze na prezent? Pomysły, inspiracje, ciekawa zabawa…

pakowanie pieniędzy na prezent

Okazji, by wręczyć prezent jest całe mnóstwo – chrzest, ślub, urodziny, jubileusz… Kłopot zaczyna się wtedy, jeśli zupełnie nie mamy pomysłu, co podarować danej osobie. Wówczas dobrym rozwiązaniem są właśnie pieniądze. Jest to bardzo praktyczny podarunek. Co więcej, coraz częściej Młode Pary na zaproszeniach ślubnych zamieszczają krótką informację o tym, że zamiast prezentu wolą banknocik. Uzbierana kwota pozwala im później na spełnienie jakiegoś wspólnego marzenia lub dokonanie większego zakupu. Dlaczego by zatem nie skorzystać z takiego rozwiązania skoro kogoś może ono uszczęśliwić ?…

W co zapakować pieniądze na prezent – koperta, czy jest passé?

Koperta to jeden z najbardziej popularnych opakowań na pieniądze i jak pokazują ostatnie lata wcale nie jest passé, wręcz przeciwnie, zyskała zupełnie nowe oblicze. Bo jak się okazuje, włożyć pieniądze tylko do białej czystej koperty to zdecydowanie za mało i może być nieco niezręcznie podarować pieniądze w takiej formie. Lepiej kopertę udekorować na zasadzie prezentu i wówczas całość będzie zdecydowanie korzystniej się prezentować? Jak to zrobić? Otóż kopertę można przewiązać elegancką atłasową wstęgą, wywiązać piękną kokardę a dodatkowo dołożyć maleńki, drobny bukiecik. Taką kopertę można też ozdobić w stylu rustykalnym, dodając bawełnianą koronkę, lub szary sznurek z tekturowym, ciekawie wyciętym elementem ozdobnym. Doskonale sprawdzą się tu dziurkacze artystyczne, które mogą wyciąć najróżniejsze ażurowe wzory. Nietuzinkowym rozwiązaniem będzie powrót do przeszłości i zalakowanie takiej koperty. Jeśli mowa o kopertach, to warto podkreślić, że bardzo popularne w ostatnim czasie stały się koperty drewniane. Koperty te zwykle są zdobione misternymi i „koronkowymi” motywami oraz grawerem. Na pewno będzie to bardzo elegancko zapakowany prezent.

Czy pieniądze można zapakować w pudełko?

pakowanie pieniędzy na prezent inspiracje

Pakowanie pieniędzy na prezent inspiracje

O tak! Zdecydowanie jest to dobry pomysł. Pudełka mogą być różnych kształtów i kolorów. Prostokątne, kwadratowe, w kształcie serca. Każdy wariant będzie dobry. Ponadto do takiego pieniężnego prezentu można odpowiednio zaadaptować pudełko po czekoladkach, po herbacie, czy po innym przedmiocie. Całość można ciekawie ozdobić, tak jak podpowiada nam wyobraźnia, a uczyni to całość bardzo oryginalną i możemy mieć pewność, że model się na pewno nie powtórzy. Jeśli jednak umiejętności plastyczne nie są naszą dobrą stroną, wówczas można pomyśleć o ciekawym pudełku drewnianym. Sklepy internetowe oferują bogatą ofertę. Mogą to być pudełka ażurowe, pudełka malowane, pudełka wykonane metodą decoupage. Wszystkie nietuzinkowe i niepowtarzalne.

Pieniądze na prezent zapakowane w słoiku?

Słoiki to wdzięczny materiał. Można w nie zapakować nie tylko pyszny dżem malinowy, najlepsze domowe ogórki, zrobić z nich lampion, ale słoik będzie też doskonałym opakowaniem na pieniądze! Jak to zrobić? Pieniądze można pozwijać w ruloniki i zapakować jak cukierki, dodatkowo do takiego słoja można dorzucić inne cukierki. Otwierający będą mieli nie lada zabawę, poszukując banknotów w słoiku. Słój można też ozdobić piękną kokardą lub doczepić do niego ręcznie robioną zawieszkę.
Skarbonka – doskonałe opakowanie na pieniężny prezent
Skarbonka to bardzo wdzięczna i praktyczna dekoracja. Doskonale nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Sprawdzi się zatem doskonale jako „schowek” na pieniądze na chrzest, ale też komunię czy ślub. Któż z nas nie lubi skarbonek. A najprzyjemniejszy jest moment poszukiwania pieniędzy w skarbonce bez jej rozbicia! To świetna zabawa! Poza tym taka skarbonka to prezent, który nie będzie z nami tylko jeden dzień. Będzie świetną pamiątką, a postawiony w widocznym miejscu, może przypominać na przykład małżonkom o wspólnym oszczędzaniu pieniędzy, dzieciom zaś może okazać się pomocna w podążaniu do zakupu ich marzeń!

„Obramowane” pieniądze na prezent

Otóż okazuje się, że ramki mogą świetnie współgrać z banknotami… I poza swym pierwotnym przeznaczeniem, czyli miejscem na fotografie, będą świetnie się prezentować z „pieniężnym podarunkiem”. Do zapakowania pieniędzy można wykorzystać antyramy, tradycyjne ramki do zdjęć lub ramki z klamerkami. Wszystkie one świetnie sprawdzą się jako „schowek” na pieniądze, pasują też do każdej okazji zarówno na chrzciny, roczek, ślub, czy komunię. W tym przypadku warto pomyśleć o jakimś ciekawym tle, na którym zostaną umieszczone pieniądze. Dodatkowo umieszczenie odpowiedniego napisu, podkreśli wagę danego święta. Warto pomyśleć o gotowych, ręcznie robionych i fantastycznie zaaranżowanych ramkach, ale też kopertach i pudełkach. Artyści, których prace można zakupić w Internecie, prześcigają się w pomysłach. Ponadto potrafią wykonać spersonalizowane podarki, a zatem przy ważnej okazji może byłoby dobrze pokusić się o coś naprawdę wyjątkowego?!

Jak zapakować pieniądze na prezent? – najlepszy sposób.

Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności. Każdy sposób, jeśli włożymy w niego choć trochę wysiłku, jest dobry, a obdarowywana osoba na pewno doceni nasz gest. Najważniejsze jest, by próbować, eksperymentować i dać się ponieść własnej wyobraźni. A wówczas na pewno zainspirujemy tez innych!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*