Latest

Jak się ubrać na wesele mężczyzna

mężczyzna uranie na wesele

Wybranie idealnej kreacji weselnej stanowi nie lada wyzwanie – i dotyczy to nie tylko kobiet, ale również i mężczyzn. Wbrew pozorom nie wystarczy wyciągnąć z szafy swój jedyny ulubiony garnitur, aby być gotowym na uroczyste wyjście. W takiej sytuacji bardzo łatwo popełnić modowe faux pax, co sprawiłoby, że bylibyśmy tematem plotek członków rodziny i znajomych –  nie tylko podczas wesela, ale nawet wiele lat po nim.

Jak się ubrać na wesele mężczyzna elegancki

Najbezpieczniejszym wyborem dla mężczyzny, który ceni tradycyjne rozwiązania, jest biała lub błękitna koszula oraz uniwersalny garnitur w stonowanym kolorze. Warto tu jednak wspomnieć, że wystąpienie w czarnym garniturze byłoby bardzo źle widziane. Kolor ten zarezerwowany jest jedynie na spotkania, które odbywają się wieczorem i w nocy. Nie powinien być zakładany na ślub również ze względu na skojarzenia z żałobą.

Na jakie odcienie warto więc postawić? Ciemny granat oraz grafit będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Niezależnie od tego, czy ślub odbywa się latem, czy zimą zaleca się ubranie koszuli z długim rękawem, która prezentuje się elegancko i wytwornie. Wyróżnić się można za pomocą starannie dobranej biżuterii męskiej – czyli zegarka na skórzanym pasku oraz nietuzinkowych spinek.

Wesele to nie jest miejsce na eleganckie fraki – jeżeli chcemy prezentować się okazale, warto wybrać klasyczny, ale idealnie skrojony garnitur. Całość dopełni gustowny krawat – najlepiej gładki lub w estetyczne i subtelne wzory. Warto jedynie zadbać o jego idealną długość, która powinna sięgać do połowy paska. Zarówno za krótki – sięgający do pępka, jak i za długi krawat jest modowym faux pax, które psuje spójny wygląd całej stylizacji.

strój na wesele mężczyzna

strój na wesele mężczyzna

Jak się ubrać na wesele mężczyzna nowoczesny

Mężczyźni, którzy lubią bawić się modą, mogą zdecydować się na nieco odważniejszą kreację – jednak dalej w granicach dobrego smaku. Żaden gość nie chciałby przecież, żeby to na nim skupiła się cała uwaga podczas uroczystości, zamiast na Panie Młodym. Odpadają więc ekstrawaganckie garnitury z kolorowymi przeszyciami, połyskujące sztywne marynarki czy podwójne butonierki.

Jeżeli nie gustujesz w ciemnych stylizacjach, wybierz szary lub niebieski garnitur, który także jest synonimem elegancji, jednak prezentuje się lekko i swobodnie. Zamiast koszul w intensywnych kolorach atramentu, pomarańczy czy fioletu, lepiej zdecydować się na oryginalną muszkę lub wyszukany krawat.

Swoją nowoczesną osobowość można pokazać również za pomocą kroju garnituru – na przykład stawiając na jego dosyć dopasowaną wersję, jednak wystrzegając się nieestetycznie wyglądających spodni i marynarek SLIM FIT. Doskonałym pomysłem będą również pantofle z zadartym noskiem, przyozdobione modnym przeszyciem – takie jak oxfordy lub derby.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*