Latest

Jak potwierdzić przybycie na wesele?

potwierdzenie przybycia na wesele

Zostałeś zaproszony na ślub bliskiej Ci osoby? Niezależnie od tego, czy na zaproszeniu znajduje się prośba o potwierdzenie przybycia, czy też nie – należy to zrobić. Pokażemy w ten sposób szacunek do Pary Młodej, wdzięczność oraz dobre maniery. Jak więc potwierdzić swoje przybycie na wesele? Co zrobić, jeżeli nie możemy przybyć na uroczystość?

Jak potwierdzić przybycie na wesele, okazując dobre maniery

Na otrzymanie zaproszenie należy odpowiedzieć jak najszybciej – nawet jeżeli data zamieszczona przez Państwo Młodych pozwala na dłuższą zwłokę. W tej sposób ułatwimy organizowanie imprezy weselnej oraz pokażemy, że uroczystość dużo dla nas znaczy. Najlepiej zrobić to jeszcze tego samego dnia lub w przeciągu 24 godzin. Jeżeli przyszli Państwo Młodzi pofatygowali się osobiście, aby nas odwiedzić i wręczyć zaproszenie oraz jesteśmy pewni, że zjawimy się na ślubie i weselu – warto od razu ich o tym poinformować. Z pewnością będzie to bardzo miły gest wdzięczności.

Warto pamiętać, że zarówno miejsca, jak i posiłki na wesele są ściśle wyliczane. Data  określona na zaproszeniu to najczęściej termin konieczny do ostatniego policzenia gości i zapłacenia całej sumy za wynajęcie restauracji lub domu weselnego. Nie chcielibyśmy, aby przez naszą opieszałość przyszłych małżonków spotykały jakiekolwiek komplikacje.

Niekiedy na zaproszeniu może znajdować się krótki dopisek “en cas d’empachement” co oznacza, że należy poinformować przyszłe małżeństwo jedynie, jeżeli nie jesteśmy w stanie przyjść. Jeżeli nie udzielimy żadnej odpowiedzi, będzie to jednoznaczne z zaakceptowaniem zaproszenia.

wesele potwierdzenie przybycia

Wesele potwierdzenie przybycia

 

Jak potwierdzić przybycie na wesele w elegancki sposób?

Przybycie na wesele możemy potwierdzić na kilka sposobów. Jeżeli zaproszenie zostało wysłane do nas w formie pisemnej i nie podano w nim numeru telefonu, najbardziej elegancko będzie odpowiedzieć w ten sam sposób – czyli wysyłając list z krótką i treściwą wiadomością – na przykład ” Z przyjemnością chcemy potwierdzić, nasza obecność na Waszej uroczystości ślubnej oraz przyjęciu weselnym”.

Nieco praktyczniejszym rozwiązaniem wydaje się wykonanie telefonu do przyszłego pana lub pani młodej. Jeżeli na zaproszeniu podany został numer komórkowy oznacza to, że zapewne takiej formy potwierdzenia oczekują zakochani.

Czy wypada, odpowiedzieć na zaproszenie wysyłając wiadomość e-mail? To również dobre rozwiązanie, szczególnie, jeżeli mamy adres skrzynki pocztowej jednego z przyszłych małżonków bo został on podany w zaproszeniu.

Ostatnim rozwiązaniem, które również warto wziąć pod uwagę, jest osobiste potwierdzenie naszego przybycia. Wystarczy krótka wizyta, aby podziękować za zaproszenie oraz zapewnić o naszej obecności. To doskonała alternatywa, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w tym samym mieście co przyszli małżonkowie lub jesteśmy tam przejazdem.

***

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*