Latest

Jak podpisać życzenia na bierzmowanie

życzenia na bierzmowanie

Bierzmowanie jest niewątpliwie ważnym dniem dla każdego młodego chrześcijanina. Dniem, którego wspomnienie pozostaje na całe życie. Należysz do najbliższej rodziny, jesteś krewnym bądź świadkiem osoby, która właśnie przystępuje do sakramentu bierzmowania i trapi Cię zagadnienie — jakie życzenia wybrać? Nie Ty jeden głowisz się, w jaki sposób uzupełnić pustą lukę w zdobnej kartce, przeznaczonej do wpisania życzeń. Składanie życzeń, niezależnie od okazji, wbrew pozorom naprawdę często przysparza sporo kłopotów. Choć powszechnie przyjęło się, że najlepsze życzenia to te od serca, to jednak nie jest tajemnicą, że w istocie rzeczy wcale nie jest to łatwe zadanie. Niewielu z nas jest obdarzonych darem pięknej wymowy, który umożliwia jak najbieglejsze i dokładne sformułowanie swoich myśli i uczuć. Na dodatek, zazwyczaj nie potrafimy się zdecydować, jakie życzenia składać wypada, a jakie raczej powinny raz na zawsze odejść do lamusa, jako budzące jedynie szereg niezręczności. Bywa też tak, że o osobie, której składamy życzenia, nie wiemy na tyle wiele, aby w swoich życzeniach trafić w jej cele, marzenia i pragnienia. Właśnie z tej przyczyny powstał nasz krótki i nadzwyczaj treściwy poradnik, który pomoże Ci w wyborze adekwatnych życzeń dla osoby bierzmowanej. 

bierzmowania życzenia

bierzmowania życzenia

ŻYCZENIA NA BIERZMOWANIE — KTÓRE BĘDĄ NAJLEPSZE? 

W Internecie z łatwością znaleźć można szereg, mniej lub bardziej trafnych, rymowanek i krótkich wierszyków, stanowiących alternatywę dla standardowych życzeń z okazji bierzmowania. Takie rymowanki będą świetną alternatywą dla standardowych życzeń, jeśli bliska nam bierzmowana osoba ma pogodny temperament i możemy mieć pewność, że taka forma przypadnie jej do gustu. Niezwykle uroczym pomysłem, choć skierowanym w stronę poetów-amatorów i osób o lekkim piórze, będzie własnoręczne sformułowanie krótkiego wierszyka, zawierającego życzenia z okazji bierzmowania. Bez wątpienia osoba, do której życzenia będą skierowane, doceni kreatywność takiego rozwiązania. 

Standardowym i równie dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na klasyczne życzenia. Możemy mieć wówczas pewność, że nasze życzenia będą stosowne i odpowiednie do okazji. W życzeniach na bierzmowanie życzmy nie tylko szczęścia czy zdrowia, ale także opieki Ducha Świętego, umiejętności przyjęcia i skorzystania z jego darów, dojrzałości w wierze, codziennej świadomości i przekonania, że Bóg nam towarzyszy, wytrwałości czy miłosierdzia. Warto życzenia uzupełnić cytatem, zaczerpniętym z Pisma Świętego. W ten sposób nasze życzenia staną się dla człowieka, który odbył sakrament bierzmowania, inspiracją i drogowskazem w podążaniu ścieżkami wiary. 

Wyjątkowe kartki na bierzmowanie można kupić https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-na-bierzmowanie/1622

PODPISYWANIE ŻYCZEŃ Z OKAZJI BIERZMOWANIA

Przygotowałeś już, bądź wybrałeś z tych dostępnych w Internecie, szczere i pasujące do okazji życzenia? Najwyższa pora na podpis! Podpisując się pod życzeniami, warto do samego imienia czy swojej relacji z osobą bierzmowaną, dodać element nawiązujący do niepowtarzalności dnia, w którym składasz życzenia. Frazy: wspierająca na drodze wiary lub w modlitwie, troszcząca się o Twoją wiarę będą wybrzmiewać doskonale w dniu bierzmowania. Podpisać się można również jako kochająca ciocia, Twoja ukochana matka, wierny przyjaciel bądź oddany kuzyn. 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*