Latest

Co zamiast kwiatów na ślub?

co zamiast kwiatów na ślub

Kto pamięta tradycyjne polskie wesele? Uroczystość w kościele, potem tłum gości przed drzwiami kościoła , czekający na Młodą Parę, kwiaty, życzenia i zabawa do białego rana… No właśnie na weselu nie mogło zabraknąć kwiatów, goździki może były zbyt codzienne, weselom towarzyszyły więc wiązanki z róż! Najszlachetniejszy z kwiatów, bo to był kwiat od święta! Czas jednak płynie, a obyczaje się zmieniają. Dziś wesela nie przypominają dawnych spontanicznych imprez. Wszystko jest dobrze zaplanowane, od posiłków, tortu, kamerzystę po nawet kwiaty! To czy będzie ich dużo lub może w ogóle ich nie będzie to wola Państwa Młodych.

Ślub bez kwiatów? Czego pragną sami Nowożeńcy…?

Obecnie coraz częściej sami „młodzi” przygotowując zaproszenia, zamieszczają w nich zabawny wierszyk lub prośbę, aby zamiast kwiatów goście przynieśli określony drobny podarunek. Wówczas sprawa jest prosta. Nie musimy się głowić, tylko zakupujemy co należy. Jest to tym bardziej pomocne, w przypadku gdy nie znamy gustów Młodej Pary. Ale jeżeli takiej informacji nie ma w zaproszeniu, wtedy taki podarunek może stanowić nie lada zagwozdkę. Podpowiadamy jak wybrnąć z tej sytuacji, ułatwić sobie życie, a Parze Młodej uprzyjemnić czas otwierania prezentów!

Co można podarować Młodej Parze na ślub zamiast kwiatów? Może coś do konsumpcji..?

zamiast kwiatów na ślub

Zamiast kwiatów na ślub

 

Odrobina słodyczy nikomu nie zaszkodziła. Jeśli więc Para Młodych życzy sobie, by kategorycznie kwiatów nie było, można sięgnąć po coś pysznego, by  „Młodym” osłodzić początek ich wspólnej drogi. Doskonale sprawdzą się na przykład czekoladki ręcznie robione od znanych producentów, które zachwycają zarówno formą jak i smakiem. Może to być też na przykład słoiczek ekologicznego miodu, istnego nektaru dla zdrowia. Świetnym wyborem będzie butelka dobrego wina albo innego alkoholu. Gdy emocje już opadną i małżonkowie w spokoju będą chcieli odetchnąć, coś pysznego wieczorem na pewno im się przyda. Zawsze można też zamiast „mocy” i słodyczy podrzucić Młodej Parze odrobinę pikanterii – orientalne, eleganckie przyprawy na pewno wypełnią to zadanie stuprocentowo!

A może coś papierowego na ślub zamiast kwiatów?

Wybór w tej kategorii jest naprawdę szeroki. Bo papierowy może być piękny album do zdjęć, wspaniałe są zwłaszcza te ręcznie robione, dobra lektura z miłymi życzeniami od nas, gry planszowe albo kupony i zdrapki. Ten ostatni wariant cieszy się wielką popularnością już od wielu lat i jego siła wciąż nie gaśnie. Zawiera bowiem element nadziei, mieszanej z ekscytacją. Młode Pary uwielbiają sprawdzać, z biciem serca, czy szczęście im będzie sprzyjać i oprócz wspaniałego małżonka wygrają też swój pierwszy milion… Pośród „papierowych” prezentów zdarzają się też kartki pocztowe z dedykacjami oraz puzzle. Miłą niespodziankę mogą stanowić puzzle z wykorzystaną fotografią Państwa Młodych.

Zamiast kwiatów na ślub – charytatywnie…

Wiele par pragnie wykorzystać swój ślub jako okazję do tego, by swym szczęściem podzielić się z innymi. W tym celu prosi, by goście przynieśli na przykład karmę dla zwierząt, artykuły szkolne, ubranka dla dzieci i inne przedmioty. Wówczas „Młodzi” mogą je przekazać innym, na przykład szkołom, domom dziecka, czy schroniskom dla zwierząt. Często praktykowana jest też „tradycja puszki”. „Młodzi” zbierają wszelkie datki, właśnie zamiast kwiatów, następnie zebraną sumę przekazują na cele charytatywne. Zwykle też na zaproszeniach wcześniej informują gości na co zostaną przekazane zebrane pieniądze. To piękny gest i wielkie serce Państwa Młodych!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*